עובד לשעבר פותח עסק מתחרה - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • זהר

  נשלח ע"יזהר 10:46, 4 ביולי 2016

  בעלי העסיק עובד בחנות שלו ורוב היום העובד היה בחנות כשבעלי ועובד נוסף נוסעים לבתי לקוחות. מסתבר שבזמן שהעובד היה לבד הוא לקח פרטים של לקוחות ועומד לפתוח עסק לא רחוק מהחנות של בעלי והוא הודיע לפני כמה ימים שהוא עוזב. הוא פונה גם לספקים שבעלי עובד איתם, הוא יודע כל פרט שיש בחנות והולך לקום כמתחרה שלנו. לצערי בחוזה עבודה איתו אין סעיף שאוסר עליו לפתוח עסק מתחרה. מה נוכל לעשות כדי למנוע ממנו לפתוח את העסק שהוא מעתיק מבעלי?

  השב
 • מנהל הפורום:ארז רוח משרד עו"ד

  עו"ד ארז רוח,מנהל הפורום

  09:51, 6 ביולי 2016

  לא בקלות תוכלו למנוע מעובד לשעבר להקים עסק משלו, גם לא עסק מתחרה.
  כמובן שניתן לתבוע נזקים הנגרמים מכך, גם מהפסד הכנסות וגם מניצול מידע פנימי וסודות עסקיים למיניהם והפיצוי יכול להגיע גם לסכומים גבוהים מאוד.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.