פיטורי עובדת בחופשת לידה - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 00:24, 20 ביוני 2013

  אני מנהל מו"מ למכירת עסק. עובדת אצלי בחורה הנמצאת כרגע בחופשת לידה. עד למועד יציאתה לחופשת לידה עבדה 9 חודשים.1) האם עליי להגיש בקשה להיתר של התמ"ת?.2) האם עליי לשלוח לה מכתב זימון לשימוע או שמספיק לזמן אותה בשיחת טלפון ?3). האם עליי לתעד את שיחת השימוע? ובאיזו דרך?4) האם יתכן כי למרות סגירת העסק והפסקת פעילותי, תתבע אותי העובדת בגין פיטורין שלא כדין? אודה לך על המלצותיך לשם פתרון הוגן וצודק כלפי שני הצדדים-עובד/מעסיק.

  השב
 • 13:29, 20 ביוני 2013

  כן, עליך להגיש פניה לתמ"ת. אני מציע לתת לה הזמנה כתובה לשימוע ותכתוב שם את הסיבה שבגינה אתה מזמין אותה וכמובן תכתב שהפיטורים העתידיים כפופים שהיתר לפיטורים שאתה אמור לקבל מהתמ"ת. אתה צריך לתעד את שיחת השימוע. כיום יש תביעות רבות מסוג זה ולכן, אני מציעה לך להיות מלווה ע"י עו"ד בהליך הפיטורים וגם במכתב הבקשה להיתר לתמ"ת.

  תגובה
 • 15:08, 20 ביוני 2013

  תודה על תגובתך.
  האם אני חשוף לתביעה למרות שיש צדק ואמת במתרחש בעסק ?ובסיבת הפיטורין?
  האם תוכלי לכוון אותי לקריאת פסקי דין בהקשר למקרה כשלי שנעשה בעקבות מכירת עסק/סיום פעילות ?

  תגובה
 • 16:28, 20 ביוני 2013

  אני מציעה לך ללכת לייעוץ אצל עו"ד שעוסק בדיני עבודה

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.