דיני עבודה על מי חלים - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • איתן

  נשלח ע"יאיתן 10:17, 10 במאי 2014

  האם דיני העבודה החלים על עובדים בחוזה אישי חלים גם על עובדים בחוזה אישי שהם פרילנסרים? מה משמעותה של הפרה חד צדדית ללא הסכמה שלי כמעביד? במידה ואני משנה את תנאי עבודתו באופן חד צדדי? מה במידה ואין הסכמה מפורשת של העובד לשינוי בתנאי העבודה שלו? אני מודע לכך שזה הפרה של ההסכם אבל אני מנצל את זה שהתנאים הם כאלה שניתנים לדיון ואינם כמו שעות עבודתו. אני רוצה לעשות זאת כדי להרוויח כלכלית זה השיקול נטו. באיזה מצב בכל זאת כדאי לי להמנע או להזהר בעניין שעלול לגרום לעובד לתבוע אותי? אני מבין שאני הולך על הקצה. אבל הדחף הכלכלי מניע אותי. באיזה מצב שהעובד ינקוט מולי יהיה עלי לעצור או להזהר שזה יפעל נגדי ויתגלה כהוכחה להפרת ההסכם? תודה.

  השב
 • 12:25, 10 במאי 2014

  דיני העבודה חלים על כל העובדים באשר הם עובדים. השאלות שאתה מעלה אינן ברורות ולמצער מקיפות נושאים רבים מידי. נראה לי שאתה זקוק לייעוץ משפטי פרטני שינחה אותך כיצד לנהוג. המסגרת הזו אינה מתאימה לייעוץ כזה.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.