פיטורין - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
  • יהודית

נשלח ע"ייהודית 08:46, 6 בנובמבר 2014

אני מעסיקה עובדת (בפעם הראשונה) היא התחילה לעבוד אצלי לפני 8 חודשים ואני רוצה לפטר אותה האם אני צריכה לתת לה התרעה של חודש או שפחות מזה? חשוב לי לציין שהעובדת לא עובדת עם תלוש שכר היא עובדת אצלי בבית ואני רוצה לדעת את החובות שלי כדי לא לפגוש אותה אח"כ בבית משפט

השב
  • 09:24, 6 בנובמבר 2014

יהודית שלום,

לא ציינת בשאלתך באיזה היקף משרה הועסקה העובדת, והתשובה תשתנה בהתאם להיקף משרתה.
    בהנחה שהעובדת הועסקה על בסיס חודשי, ותפוטר לפני תום שנת עבודה אחת, הרי שהיא זכאית לשישה ימי הודעה מוקדמת, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה החל מהחודש השביעי לעבודתה.
    בהנחה שהעובדת הועסקה על בסיס יומי / שעתי, ותפוטר לפני תום שנת עבודה אחת, הרי שהיא זכאית להודעה מוקדמת של יום אחד בשל כל חודש עבודה.
    בנוסף, יש לבדוק את יתר זכויותיה של העובדת עם סיום העסקתה, ונשמח לעמוד לכך לרשותך.

בהצלחה.

תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.