• נורמה

  נשלח ע"ינורמה 15:49, 9 בינואר 2015

  האם למעביד מותר להכנס לחשבון דואר אלקטרוני של עובד שהוא הוטמייל שהעובד משתמש בו כחשבון גם לעבודה? אם כן אז צריך פסק דין הרשאה ? אם היא ניתנת אז למי פונים לחברת הוטמייל? הרי זו חברה בינלאומית למה שיסכימו להתייחס לכך. במה אני טועה? זה בר בצוע בכלל?

  השב
 • 09:26, 11 בינואר 2015

  נורמה שלום,

  לא ברור משאלתך מיהו השואל, המעביד או העובד. התשובה לשאלה זו הינה סבוכה והפסיקה איננה חד משמעית בנושא.
  יש לבדוק לעומק את הסוגיה בהתאם לנתונים הספציפיים, ונשמח לעמוד לכך לרשותך.

  תגובה
 • 06:29, 12 בינואר 2015

  על פי חוק צריכה להיות תשובה אחת. לא? השאלה נוסחה כך שתוכלי להשיב ללא קשר אם השואל הוא מעביד או עובד כי החוק אמור לתת תשובה ברורה ועקרונית. שמא התשובה תיהיה שונה אם אני מעביד? או עובד? עצם השאלה מעלה תמיהה. אולי בעצם לא. ? בפשטות. הוטמייל תאשר כניסה לחשבון עם פסקדין שמכריח אותה לחשבון שברשותה ללא הסכמת בעל החשבון? או כל חברת דואר אלקטרוני כמוהה יאהו גאימייל וכו?

  תגובה
 • 18:03, 13 בפברואר 2015

  ניתן להבין כי שאלות עקרוניות שמועלות כאן אינן זוכות למענה?או שהאמת משתנה אם זה מעביד או עובד השואל? לאמת יש פנים משתנות סליחה לא ממש הבנתי?

  תגובה
 • 10:29, 15 בפברואר 2015

  ג.נ., התשובה אינה משתנה מעובד למעסיק והדין החל, חל על כולם. השאלה שהצגת אין לה תשובה אחת והיא מורכבת כל מקרה נבחן לגופו. בפורום אנו משתדלות לתת מענה לכל אחד מהפונים, גם אם הוא מיועד למעסיקים בלבד, ובלבד וניתן לתת תשובה חד משמעית. במידה והנך מבקשת לקבל יעוץ משפטי על שאלה משפטית מורכבת הנך מוזמנת לפנות למשרד עורכי דין.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.