חצי יום חופש - פורום ייעוץ למעסיקים

שאלה חדשה
 • יצחק

  נשלח ע"ייצחק 09:26, 1 בפברואר 2015

  שלום רב האם ישנה בעיה חוקית במתן חצי יום חופש לעובד? ז"א שעובד שיש לו אירוע בצהריים , יבוא לעבוד חצי יום, וירשם לו על החצי השני , חצי יום חופש? תודה יצחק

  השב
 • 09:07, 2 בפברואר 2015

  בכל הכבוד איננו יורדים לסוף דעתך. אם העובד שעתי, מפחיתים לו מספר השעות שהחסיר. במידה ואינו עובד שעתי, גם אז אפשר לנכות באופן יחסי ימי חופשה. יש לשים לב שאינך מנכה יותר ממה שהעובד נעדר ועובד שעוזב בשלוש במקום בחמש לא נטל חצי יום חופש אלא נעדר שעתיים מהעבודה. אפשר גם להגיע לסידור כי ישלים מספר השעות במועד אחר ולהמנע מהפחתה של ימי החופשה.

  תגובה
 • 09:14, 2 בפברואר 2015

  הי
  השאלה היא שאלה עקרונית:
  האם מבינת החוק ישנה בעיה בחצי יום חופש?
  אני מנהל ביניים בארגון, והמשאבי אנוש שלנו אומרים שמבחינת החוק לא ניתן לקחת חצי יום חופש, ולכן כל מי שיש לו אירוע כל שהוא בצהריים לוקח יום חופש מלא במקום חצי יום חופש.
  מה נכון?
  תודה
  יצחק

  תגובה
 • 10:51, 15 בפברואר 2015

  אין בדין הגדרה לחצי יום חופש ולכן משאבי אנוש מתבססים על כך בקובעם כי יש להפחית יום חופש שלם. מאידך אין בדין הוראה האוסרת על הפחתה של חצי יום חופש. מקומות עבודה רבים, נוהגים להפחית חצי יום חופש במקרה ועובד נוטל חצי יום שכן זו הדרך הנכונה לפעול.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספות, דמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.