לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
גלעד בלסיאנו

החזר מס בגין נקודות זיכוי

שלום רב, התחתנתי ביולי 2015 ( שנת מס זו ) , ברצוני לברר בנוגע לסוגיית החזרי המס בגין נקודות זיכוי.... הרקע כדלקמן : אשתי הנשואה לי כ-5 חודשים הרוויחה מתחילת שנת מס זו 6500 שקל ועלתה משכורתה באמצע שנת המס ל - 7000 שקל. במקביל אליה , אני ( בעלה ) מרוויח כ13,000 שקל ממוצע חודשי ( כתבתי בממוצע כיוון שבכל חודש אני בוחר לעשות מספר שונה של שעות נוספות , לכן ממוצע ) מס הכנסה גובה ממני באופן פרטני בתלוש שכר בגין משכורת זו בערך כ 350 שקל בממוצע חודשי. ( אני כידוע מנצל את כל נקודות הזיכוי שברשותי = כולל נקודת זיכוי בגין סיום תואר אקדמי שהיא נקודה המעודכנת לי בתלוש השכר מתחילת השנה ) אשתי לעומת זאת , בעלת 3.75 נקודות זיכוי ( נקודה נוספת עקב סיום תואר אקדמי ) לא מנצלת בראייה שנתית וחודשית את כל הנקודות זיכוי שברשותה . השאלה כדלקמן : האם אנו כזוג נשוי יכולים להעביר בינינו לבין עצמנו נקודות זיכוי לא מנוצלות ? כלומר , להגיש דוח כלשהו לרשויות המס ולבקש החזרי מס בגין המיסים שנלקחו ממני ( ממשכורתי ) בשנת מס זו על סמך נקודות זיכוי בלתי מנוצלות של אשתי בשנת המס הזו ? אודה לתשובתכם האדיבה ועזרתכם בנושא, תודה רבה מראש בברכה, גלעד בלסיאנו

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום החזרי מס