לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
כרמית

נתונים חסרים בחישוב החזר מס

שלום, אני ובעלי הגשנו לאחרונה בקשה להחזר מס. סכום ההחזר שקיבלנו לא תאם כלל את הסכום שהתקבל בסימולטור לחישוב החזר מס לשנת 2011 (הפרש של כ-3000 שח) וגם לא תאם את הסכום שהתקבל בשנה שעברה. בדקתי את הפרוט בהשוואה לשנה שעברה וראיתי את ההבדלים הבאים: 1) בפירוט שקיבלנו אין כלל נתונים בסעיף 5 - פרוט סוגי הניכויים - בעוד בטופס 1301 ישנם ערכים בשדות 135 ו- 030 (ועל כן תחת "סהכ ניכויים כמפורט בחלק 5 שלהלן" - לא מופיע כלל סכום. 2) בסעיף 6 - פרוט סוגי זיכויים - לא מופיע בסכום ששולם תחת בן/בת הזוג סכום של 6352 שמופיע בשדה 086 בטופס 1301. 3) בסעיף 8 - פרטים נוספים - לא מופיע הסכום של הפקדת מעביד בז (לפי טופס 1301 מופיע בשדה 249 סכום של 16,654). האם הנתונים החסרים שציינתי אכן פוגעים בגובה ההחזר המגיע לנו? במידה וכן, איך פונים למס הכנסה על מנת שיבדקו זאת שוב? תודה רבה!!

בן אהרון גלעד

היי כרמית לא הייתי מסתמך על מחשבונים או סימולטורים. בכל מקרה, כתבי מכתב למס הכנסה בו את מבקשת את התיקונים הרלוונטים. בהצלחה

כרמית

אבל בוודאות הם החסירו נתונים בחישוב, מה שגרם להחזר נמוך בהרבה. (מזל שיש לי את החישוב משנה שעברה כדי לראות את ההבדלים...) האם אפשרי לגשת אליהם בשעות הקבלה? במידה ואכתוב מכתב, פשוט לפרט להם את הטעויות שלהם, או פשוט לבקש מהם לחשב מחדש? תודה רבה! כמו תמיד אתה ממש עוזר לי!! :-)

בן אהרון גלעד

בשמחה כרמית :) אם יש לך זמן מיותר גשי למחלקת שכירים בין השעות 8-12, אם לא, כתבי מכתב בו פרטי את הדרוש תיקון, ממש כפי שהצגת בשאלה שלך אליי. בהצלחה

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום החזרי מס