לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ברק

עיקול

לפני כמה שנים פתחתי תיק עוסק פטור, למרות שבסופו של דבר המשכתי כרגיל כשכיר ולא הייתי פעיל באופן עצמאי. היות והדוח היה מסובך והיות שהייתי תמים וחדש בתחום ולא נכנס שקל ולא יצא מהתיק הלא פעיל הזה, לא מילאתי את הדוחות השנתיים מתוך מחשבה תמימה שאני איני מעניין את מס הכנסה כשהתיק שברשותי מאופס ואינו פעיל למעשה. היום לאחר כמה שנים החלטתי לנסות שוב את מזלי כעצמאי ומילאתי כמו ילד טוב את כל הדוחות החסרים מהשנים שעברו. כשהגעתי למס הכנסה הסתבר לי שעומד כנגדי חוב (קנס) מצטבר של 27 אלף שקל (!) למותר לציין שהייתי המום. מעולם לא שלחו לי מכתב שקיים חוב שכזה (שצובר ריביות עם הזמן), שקיימת חובה למלא דוח כך או כך ושהחוב צובר ריביות. ובקיצור מס הכנסה לא יצר איתי קשר ולו פעם אחת. אם היה עושה כן מובן מאליו שלא היייתי נותן לחוב כזה להצטבר והייתי מסדיר את העניינים במקום. הומלץ לי לשלוח מכתב המתאר את שאמרתי פה ואכן כך עשיתי. נאמר לי שאחרי כחודש אקבל תשובה לגבי בקשתי לביטול/צמצום החוב. לאחר יותר מחודש, בזמן שחיכיתי לתשובה מהם, פתאום,דווקא עכשיו לאחר שסידרתי ענייני והגשתי בקשה לרחמים, הוטל לי לפתע עיקול על החשבון. רצתי למס הכנסה לבירור העניין, שם נאמר לי שהבקשה התקבלה ושנשאר לי קנס של 800 שקל לשנה על כל שנה שלא הגשתי את הדוח. "אתה צריך לשלם רק 800" אמר הפקיד. לשם הסקרנות שאלתי מה עם ה-800 לכל שנה שעברה -"כבר גבו ממך 800 בכל שנה שחלפה". לא יאומן. 1.האם למס הכנסה יש זכות והאם זה חוקי לנהוג עימי בצורה כזו כשלא טרחו ליידע אותי אף לא פעם אחת על קיומו של חוב שכזה שצובר גם ריביות (שלא היו נצברות מעולם אם רק הייתי יודע עליו)? הם טוענים ששלחו מכתבים לכתובות קודמות שלי כי לא עדכנתי במס הכנסה ששיניתי כתובת.. נו באמת. האם זה מספק? מדובר בכספים גדולים עד גדולים מאוד. ויש גם טלפון. אף אחד לא מתאמץ לקדם שם עניינים שמקדמים גם אותם בסופו של יום. 2.האם זה חוקי לגבות ממני קנסות בלי להודיע לי וע"י קיזוז ממס הכנסה? 3. האם חוקי ומתקבל על הדעת להטיל עיקול אחרי 5 שנים בדיוק בחודש בו אני בא מיוזמתי להשלים את כל החובות שלי למס הכנסה ובדיוק לאחר שהגשתי בקשה להתחשבות ובזמן שאני מחכה לתשובה? שילמתי כבר הכל. ברור, יש לי עיקול ואין ברירה. -האם כדאי לי לפעול בנושא? האם יש בכלל על מה גם בדיעבד?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום החזרי מס