משך הזמן לקבלת אפוטרופסות כללית (גוף ורכוש) - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אהרון קדרון

  נשלח ע"יאהרון קדרון 22:04, 16 בנובמבר 2014

  מבקש לדעת מהו סדר גודל של זמן לקבלת אפוטרופסות כללית (גוף + רכוש) על הורה שאושפז בבית חולים סיעודי אחרי אירוע מוח ואשר איננו מתקשר כלל עם הסביבה וחייבים לממן את הוצאות האשפוז מחשבונו? ה אם ייתכן שזה לוקח חצי שנה ואולי יותר? תודה, אהרון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  08:03, 17 בנובמבר 2014

  אהרון קדרון יקר
  מה שמעכב מינוי אפוטרופוס קבוע הוא בדרך כלל ההמתנה לתסקיר שרותי הרווחה.
  במקרה הדחוף המתואר על ידך יש להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס חתומה על ידי המבקש ורצוי מאוד לקבל הסכמת יתר בני המשפחה - הסכמה שתקצר תהליכים. להגיש הבקשה ובמקביל להגיש בקשה למינוי זמני. המינוי הזמני לוקח מספר ימים מועט ובתנאי שתפעלו ביעילות ותעבירו הבקשה מיידית לתגובת היועץ המשפט לממשלה. ככל שהבקשה תוגש על דעת מרבית בני המשפחה (עדיף כולם - תוך ציון עובדה זו) ותפעלו מהר למסירת המסמכים לרשויות לשם הכנת התגובה תוך הדגשת הסיבה לדחיפות כך תקבלו מינוי זמני מהר יותר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.