לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אביבית

בירורים לגבי חשבון החסוי

שלום רב לחסוי המאושפז בבית אבות ושאני אפוטרופוס שלו, קיים חשבון בנק ואני שותפה לו . האם צריך לרשום הערה בחשבון זה? כמו כן פתחתי חשבון אפוטרופוסות. האם צריך להעביר את כל הכספים מהחשבון הקיים לחשבון האפוטרופוסות כולל חסכונות וניירות ערך? האם ניתן למשוך מזומנים מחשבון האפוטרופוס לצורך כלכלה של בת הזוג של החסוי שנמצאת בבית? עד כה הוצאתי כספים מכספי שלי בעבור שכר טירחת עורכי דין בתיק האפוטרופוסות. האם אני יכולה למשוך אלי חזרה את הכספים הללו מחשבון האפוטרופוס? תודה

נורית פיש

אביבית יש צורך לפתוח חשבון רק על שם החסוי באמצעותך . באשר להוצאות עבור בת הזוג אם אין להם חשבון משותף יש צורך לקבל אישור בית משפט להעברת הכספים לבת הזוג כל זאת כמובן אם כך התנהל החסוי גם בעבר ו7נהג לפרנס את בת זוגו. כך גם לגבי הוצאות משפטיות מקובל לבקש אישור בית משפט לביצוע תשלומים. כדאי לברר באפוטרופוס הכללי מהם התשלומים שניתן לבצע בלי אישור, בעיקר תשלומים שוטפים עבור צרכי החסוי ומהם התשלומים שצריך לקבל אישור בית משפט לביצועם. מכל מקום, אסור לנהל חשבון משותף עם החסוי . אם מתנהל חשבון כזה כדאי וצריך לפצלו בין החסוי לבין השותף לחשבון .

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אפוטרופסות