רוצה לבקש להיות אפוטרופוס יחיד לבני - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • חיה

  נשלח ע"יחיה 11:38, 23 בדצמבר 2014

  שלום אני אם חד הורית לילד בן 12, האב לא משלם מזונות ולא מגיע לביקורים לאחרונה קיבלתי חופשה בחול מהעבודה ויש ברצוני לצרף את בני האב לא מוכן לחתום ולאשר הוצאת דרכון ויציאה מהארץ אני רוצה לבקש אפוטרופסות יחידה מהו התהליך ומה עלי לעשות? תודה חיה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  12:07, 23 בדצמבר 2014

  חיה יקרה
  מה שאת מתארת מקומם ומרגיז גם לא משלם מזונות , גם לא בקשר עם הילד , אך מונע ממנו לנסוע לחו"ל. ממש מקומן!!!
  אני הייתי מפנה אליו מכתב התראה כי אם לא יחתום לך על הסכמתו לנסיעה (קודם כל ) תאלצי לפנות לבית המשפט וכל ההוצאות יושתו עליו.
  לענין אפוטרופסות יחידה צריך להגיש תביעה לבית המשפט להורות על ביטול האפוטרופסות שלו בעילה של נטישה והעדר קשר ומעורבות ואני מניחה שלאור התנהלותו זה בית המשפט ייעתר . בהצלחה ונסיעה טובה!!

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  11:02, 4 בינואר 2015

  חיה
  מפנייתך לא ברור האם את אם חד הורית בסטטוס שלך או גרושה שהאב לא מכבד התחייבויותיו. מכל מקום ברור לחלוטין שגם אם האב היה משלם מזונות , מעת שהוא לא בקשר עם הקטין אין לאפשר לו למנוע מהקטין לנסוע לחו"ל. הייתי פונה לבית משפט בבקשה להוציא דרכון לבנך כיון אפוטרופסות יחידה עלולה להיות תהליך ארוך יותר. לסיכום יש לך עילה לדרוש זאת משהאב אינו מעורב ובית המשפט לא יאפשר לו לנהל עימך מערכת של התעללות בקטין ומניעת נסיעה לחו"ל. במאמר מוסגר איני מבינה מדוע אינך פועלת לגביית מזונות . אין בכך כדי לסכן את מעמדך כאפוטרופוס יחיד אם יקבע על ידי בית משפט. לשיקולך ולהחלטתך ובלבד שהקטין לא ימצא ניזוק!! נסיעה טובה..

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.