חתימה על ויתור סודיות - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 19:15, 1 בפברואר 2015

  שלום רב, כאשר על סמך יפויי כוח ממלאים עבור בן משפחה שאינו יכול לטפל בענייניו טפסים לצורך קבלת קצבת נכות מהביטוח הלאומי , ויש צורך לחתום על ויתור סודיות רפואית לטובת הביטוח הלאומי. האם מי שחותם על ויתור הסודיות הוא זה שממלא את הטפסים מכוח יפויי כוח? או שלמרות שהנכה לא יכול לטפל בענייניו הוא זה שצריך לחתום על ויתור הסודיות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  13:38, 5 בפברואר 2015

  אני חייבת להבהיר כי אם בן המשפחה בשמו אתה פועל איבד את כשירותו , הרי גם יפוי הכח בטל . לא תמיד הגוף שעומד מולך מודע לכך או מקפיד על כך אך זה החוק!! חתימה על כתב ויתור סודיות רפואית אשר נחתמת בשם האדם שבענייניו אתם מטפלים , נחתמת בשמו ועבורו ולא מתייחסת לשום אדם אחר!! לכן גם אם אתה חותם או כל מיופה כוח יש להקפיד על כך שכתב ויתור סודיות יכלול התייחסות לאותו אדם ולא יחול לגביך!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.