• 8 בפברואר 2015

  בקשה מבימ"ש לאפוטרופוס חיצוני לחסוי

  אנו 2 בנים לאב חסוי. המוסד בו אבינו מאושפז, פנה אלינו לצורך מינוי אפוטרופוס לגוף לאבינו. אנו האחים מסוכסכים בינינו ולא הסכמנו למינוי שכזה. לאור פניה חוזרת מצידם מה ההשלכות במקרה בו אסכים שאחי לבדו יהיה אפוטרופוס לגוף על אמי.? האם אני יכול להתנות את הסכמתי בכך שאחי יסכים שאהיה אפוטרופוס לרכוש?
  אני שוקל אפשרות להיות אפוטרופוס לרכוש לאבי לבד או ביחד עם אחי, אך עדין לא ברור אם אחי יסכים לכך.
  בנוסף יש בעיה חמורה !!
  אחי "התלבש" בשנים האחרונות על כספי אבי ומשך מהם לטובת אחי , וגם , העבירם או חלק מהם ככל הנראה על שמו , ו או גם על שם ילדי אחי. אני חוששת שגם אם אהיה אפוטרופוס לרכוש, הוא יעלים ממני מידע בנושא כספים השייכים לאבי.
  יתכן מצב בו אצטרך לשלם עבור אבי עבור דבר מה , ולא יהיה לי מאיפוא, כי בחשבונות שאחי כן ידווח לי עליהם, כבר כמעט לא נישאר כסף.
  אחי הסתבך בעבר גם עם החזרות שקים, נסיון הונאה של חברת ביטוח ועוד.... האם אני יכולה להציג טיעון זה בבית המשפט ולבקש אפוטרופוס חיצוני?

  8 בפברואר 2015
 • מנהל הפורום נורית פיש 8 בפברואר 2015

  אפוטרופוס לחסוי

  אלי
  את מתארת מצב מאוד מורכב ו"התלבשות " על חשבון האב והאם או שמדובר בטעויות הקלדה. בעקרון כל מי שמתמנה אפוטרופוס חייב לדווח ויכול לקבל מידע לאחר שיבקש צו בית המפשט . נראה לי שהמצב ביניכם בו שורר חוסר אמון מוחלט לא מאפשר לאיש מכם להתמנות כאפוטרופוס אלא צריך למנות גורם ניטראלי מחד ומאידך יש בעיה כיון שהדבר כרוך בהוצאה כספית שאיני בטוחה שקיים המקור למימונה.

  8 בפברואר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?