לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
עפרית

קבלת אינפורמציה מהאפוטרופוס לאחר פטירת החסוי

אחי היחיד היה חסוי ולי ולאחי היה רכוש משותף בחלקים שווים. בעת היותו חסוי האפוט' עשה פעולות שונות שחויבו בתשלומים. ברוב המקרים ללא ידיעתי, הסכמתי ואישורי. לאחר כשנתיים, לאחר שעורב המפקח על האפוטרופסים, הם הבטיחו לידע אותי על ביצוע פעולות בנכסים המחייבות תשלומים בגינם, אך ברוב המקרים הדבר לא בוצע. אחי נפטר לאחר כמה שנים ואני היורשת היחידה שלו. לאחר מותו קבלתי דו"ח כספי מאת האפוטרופוס. התעוררו שאלות רבות בעיקר לגבי ההוצאות הקשורות לרכוש המשותף וגם לגבי ההוצאות נוספות שהוצאו ע"י האפוטרופוס. לגבי חלק מההוצאות הרשומות בדו"ח בקשתי פירוט ואף קבלות, קבלות הקשורות לרכושנו המשותף והוצאות שונות אחרות שבוצעו ע"י האפוטרופוס. האפוטרופוס ענה בצורה כללית ומתחמק מלספק תשובות מפורטות כפי שביקשתי. האם אני כשותפה שווה ברכושו של אחי ויורשת יחידה שלו, זכאית לקבל אינפורמציה מלאה ובאיזה רמת פירוט? האם אני זכאית לקבל קבלות לאותן הוצאות שבוצעו? תודה

נורית פיש

כיורשת של אחיך את זכאית לקבל פירוט מלא ואסמכתאות לכל פעולות האפוטרופוס שמונה לו. אם לא תקבלי תשובות את רשאית לפנות לאפוטרופוס הכללי בדרישה להורות לו לדווח ולצרף מסמכים תומכים ואם לא יבוצע (לצערי האפוטרופוס הכללי עמוס ולא תמיד מצליח לפקח כראוי על עבודת האפוטרופסים) את יכולה גם לפנות לבית המפשט בבקשה להורות לו להגיש דו"ח ולהעביר לעיונך כל מסמך שידרש. השאלה כרגיל היא כמות העבודה, המאמץ והכסף שתשקיעי לעומת התועלת והיקף הכספים שאת מעריכה שלא נוהלו כראוי.

עפרית

המון תודה על תשובתך המהירה. 1. האם העובדה שהייתי שותפה עם אחי לנכסים אינה מחייבת אותם לתת את התשובות ללא עיכוב? האם טיעון זה לא יותר חזק מכך שאני יורשת? או שאין זה משנה? 2. מאחר ואיני ממהרת ויש לי סבלנות, האם האפוטרופוס הכללי יהיה מחוייב לתת את ההנחייה למתן האסמכתאות הנדרשות תודה

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אפוטרופסות