קבלת אינפורמציה מהאפוטרופוס לאחר פטירת החסוי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • עפרית

  נשלח ע"יעפרית 19:13, 10 בפברואר 2015

  אחי היחיד היה חסוי ולי ולאחי היה רכוש משותף בחלקים שווים. בעת היותו חסוי האפוט' עשה פעולות שונות שחויבו בתשלומים. ברוב המקרים ללא ידיעתי, הסכמתי ואישורי. לאחר כשנתיים, לאחר שעורב המפקח על האפוטרופסים, הם הבטיחו לידע אותי על ביצוע פעולות בנכסים המחייבות תשלומים בגינם, אך ברוב המקרים הדבר לא בוצע. אחי נפטר לאחר כמה שנים ואני היורשת היחידה שלו. לאחר מותו קבלתי דו"ח כספי מאת האפוטרופוס. התעוררו שאלות רבות בעיקר לגבי ההוצאות הקשורות לרכוש המשותף וגם לגבי ההוצאות נוספות שהוצאו ע"י האפוטרופוס. לגבי חלק מההוצאות הרשומות בדו"ח בקשתי פירוט ואף קבלות, קבלות הקשורות לרכושנו המשותף והוצאות שונות אחרות שבוצעו ע"י האפוטרופוס. האפוטרופוס ענה בצורה כללית ומתחמק מלספק תשובות מפורטות כפי שביקשתי. האם אני כשותפה שווה ברכושו של אחי ויורשת יחידה שלו, זכאית לקבל אינפורמציה מלאה ובאיזה רמת פירוט? האם אני זכאית לקבל קבלות לאותן הוצאות שבוצעו? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  08:24, 11 בפברואר 2015

  כיורשת של אחיך את זכאית לקבל פירוט מלא ואסמכתאות לכל פעולות האפוטרופוס שמונה לו. אם לא תקבלי תשובות את רשאית לפנות לאפוטרופוס הכללי בדרישה להורות לו לדווח ולצרף מסמכים תומכים ואם לא יבוצע (לצערי האפוטרופוס הכללי עמוס ולא תמיד מצליח לפקח כראוי על עבודת האפוטרופסים) את יכולה גם לפנות לבית המפשט בבקשה להורות לו להגיש דו"ח ולהעביר לעיונך כל מסמך שידרש. השאלה כרגיל היא כמות העבודה, המאמץ והכסף שתשקיעי לעומת התועלת והיקף הכספים שאת מעריכה שלא נוהלו כראוי.

  תגובה
 • 08:48, 11 בפברואר 2015

  המון תודה על תשובתך המהירה.
  1. האם העובדה שהייתי שותפה עם אחי לנכסים אינה מחייבת אותם לתת את התשובות ללא עיכוב? האם טיעון זה לא יותר חזק מכך שאני יורשת? או שאין זה משנה?
  2. מאחר ואיני ממהרת ויש לי סבלנות, האם האפוטרופוס הכללי יהיה מחוייב לתת את ההנחייה למתן האסמכתאות הנדרשות
  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.