מכירת דירת החסויה ע"י אפוטרופוס רכוש - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • לילך

  נשלח ע"ילילך 08:46, 2 במרץ 2015

  שלום רב, אחותי בתהליך של קבלת אפוטרופוס על הדודה בת 93 ללא ילדים, כרגע הדירה שלה זקוקה לשיפוץ יקר ואין אפשרות להשכיר אותה כמו שהיא, אחותי מוציאה מכספה כדי להחזיק את הדודה בבית האבות, האם יכולה למכור את הבית של הדודה לאחר קבלת האפוטרופסות, האם כל הכסף ממכירת הדירה יהיה בחשבון של אחותי או שחלקו נשאר לביטחון אצל עו"ד? המון תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:05, 9 במרץ 2015

  לילך שלום
  בעקרון לא ניתן לבצע שום עיסקה בנכס של חסןי ללא אישור בית המשפט .!! להשכיר הדירה ניתן, אך כדאי לבקש אישור בית המשפט לשפצה אם הדבר כרוך בהוצאה כספית גדולה. אך כאמור, לא ניתן למכרה אלא ברשות בית המשפט . אם לדודה אין די אמצעים להחזקתה במוסד הסעודי אזי יש לשקול מכירת הדירה כפוף לאישור בית המשפט . יהיה על אחות ךבקש אישור בית המשפט למכירתה הדירה ורק לאחר ביצוע בדיקה של שמאי מטעם המדינה וקלבת עמדת האפוטרופוס הכללי תאושר עיסקת מכירהת הדירה. כל הסכם שיחתם יהיה הסכם "מותלה" - כלומר, הסכם על תנאי והכפוף לאישור בית המשפט . החלק שנותר באמנות נותר אצל עורך הדין להבטחת תשלום המיסים והוא חלק מתנאי ההסכם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.