תביעת אפוטרופא לדין לאחר מות החסוי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 06:12, 18 במרץ 2015

  שלום,לאבי היתה אפוטרופא לדין,שעשתה כל דבר לא ראוי שאפשר לעלות על הדעת.אני הייתי האפוטרופוס שלו,והיא עשתה הכל,כדי להביא לפיטוריי.היא עבדה עם הצד שכנגד[שאר האחים] ולא דאגה לאבי ,לחובותיו וזכויותיו.היא ישבה בתיק שנה וחצי.מבלי לעשות כלום.אבי נפטר,ללא שהצליחו לפגוע בו[האחים ביקשו להכניסו לבית סיעודי]עתה ביקשה האפוטרופא לדין מביה"מש לשחרר אותה .והשופט כתב לתגובת הצדדים.האם זה נכון? הרי ביה"מש מינה אותה.והוא צריך גם לפטר אותה.אני רוצה לתבוע את האפוטרופא לדין יש לי די ראיות עליה,איך אני עושה את זה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  ען"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  08:09, 18 במרץ 2015

  מירי יקרה
  את מערבת פה שתי סוגיות . לשחרר את האפוטרופא לדין חייבים כי אביך הלך לעולמו.
  היא בודאי תבקש שיפסקו לה שכרה ובהזדמנות זו תוכלי להביע דעתך אודות אופן התנהלותה.
  לגבי תביעה נגדה הייתי שוקלת שוב . מאחר ואני מניחה שאת ינמנית על יורשי אביך , הרי שאת צריכה במעמדך כיורשת להוכיח נזק שהיא גרמה לו באופן טיפולה בענייניו , אשר כתוצאה מכך את כיורשת שלו ניזוקה כלכלית . אני אישית היייתי מציעה לך להסכים לשחרורה מתפקידה, כיון שהוא הלך לעולמו ולהניח בצד את הדברים. הרי ניסית לעשות כל מה שניתן לטובת אביך בחייו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.