עריכת צוואה לאם של חסוי ע"י האפוטרופוס - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 15:32, 3 באוגוסט 2015

  1. האם לאפוטרופוס של חסוי מותר להכין צוואה לאם של חסוי כשהחסוי הנו אחד מהנהנים מהצוואה. 2. האם לאפוטרופוס של חסוי מותר לטפל בהסתלקות של נהנים מהצוואה כשההסתלקות הינה לטובת החסוי. בתודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  08:17, 9 באוגוסט 2015

  אלעד
  שאלתה מספר רב של שאלות שכולן מתייחסות למערכת יהחסים שבין האפוטרופוס לחסוי לבין יתר בני משפחתו ולעזבון עתידי .
  אענה על השאלות אחת אחת:
  לאפוטרופוס של חסוי מותר להכין צואת אמו. אלא שאם במסגרת הצוואה היא מיטיבה עם החסוי על חשבון אחיו, הייתי ממליצה לו לא לערוך הצוואה ולו כדי שלא תיווצר עילה או צל של ספק .לעומת זאת ניתן גם ניתן לטפל בהסתלקות לטובת החסוי, שכן זוהי פעולה נוולנטרית של המסתלקים אשר לא כרוכה בניוגד עניינים כלשהו. באשר לשאלותיך במקבץ הקודם : קשר קרוב של האפוטרופוס לבעלה של בת החסוי. השאלה הנשאלת היא: האם יש ניגודי אינטרסים אם לאו. שכן, טבעי ולרב ממנים אדם מקורב, שיש לו קשרים עם המשפחה. ליידע כדאי וחשוב תמיד. התנהלות בשקיפות ובתום לב תמיד עדיפה . אם יש מישהו מבני המשפחה שבעקבות המידע אודות הקשר יתנגד למינוי, אזי ודאי שעדיף להודיע על כך קודם למינוי. המבחן שבית המשפט יבחו הוא טובתו של החסוי ואם אותו קשר לא יהיה בעייתי מבחינת טובת החסוי, סביר להניח שבית המשפט לא יפסול את המינוי בשל כך , אך חשוב דווקא לגלות זאת מראש!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.