דווח לבנק על שותף בחשבון בנק שהפך חסוי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 10:10, 12 באוגוסט 2015

  בשנים האחרונות אחי השתלט על כספי אבי, הישיש, עוד בטרם היותו, סיעודי. בחלק מהחשבונות אבי עשה אותו שותף למטרת שליחות בלבד .אבל אחי , משך מהן כספים בעל כורחו של אבי. עכשיו אבי סיעודי נמצא במוסד, מוגדר , חסוי, יש צורך במינוי אפוטרופוס חיצוני , אך אין הסכמה מצד אחי.( כי אנו לא מוכנים שאף אחד מאתנו יהיה אפוטרופוס) שאלתי: האם אני רשאי לדווח לבנקים בהם אני חושב שיש לאבי חשבון משותף עם אחי ,ולדווח להם כי אבי חסוי, ושיפעלו בהתאם. שידאגו שאחי לא ירוקן את החשבון. יש לי מסמך מהמוסד שאומר שאבי דמנטי לחלוטין.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  10:59, 12 באוגוסט 2015

  לבנקים ישנה תכונה אחת מאוד מרגיזה אשר יכולה לסייע לך . הם לא נוטלים שום סיכונים ועושים דין לעצמם. כדי למנוע מאחיך לעשות שימוש בחשבון הבנק של אביך אתה צריך להודיע להם והם יעצרו כל פעילות. רק כדאי לחשוב על יום שאחרי איך תשלמו את עלויות שהייתו במוסד הסעודי שכן, לוקח זמן למנות אפוטרופוס ביחוד המקרה שלכם כשאין הסכמה על זהות האפוטרופוס הנייטראלי שצריך למנות לאביך. אם יש לך מקורות למימון החזקתו מכתב אחד לבנק יעצור כל פעילות!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.