שאלות על תשלום שכר טירחה לעו"ד ויפוי כח על החשבון של אמי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 17:29, 28 באוגוסט 2015

  שלום לך יש עורך דין שאני מעוניינת להתחיל איתו את תהליך האופוטרופוס על אימי שאלתי מה האופן שניגבה שכר הטירחה האם שכר הטירחה משולם חציו אחרי קבלת המינוי ? העורך דין רוצה ארבע תשלומים שמשולמים לו מעכשיו ואני מפחדת שאם אשלם לו את כל הכסף זה לא טוב בשבילי איך לבקש לשלם את שכר הטירחה ? שאלה שנייה אני ואחותי רוצות להגיש את התביעה אנחנו ארבע אחים שני בנים שתי בנות לכולם יש יפוי כח על החשבון של אימי למעט אחותי עורך דין אחד אמר לי שהיות ואחותי לא בחשבון של אימי לא כדאי שהיא תהיה בתביעה איתי כדי שלא תנושל האם זה נכון ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  13:16, 30 באוגוסט 2015

  לילי שלום
  אופן גביית שכר הטירחה הוא תלוי בהסדר אליו הגעתם ולהסכמות שלכם . באופן כללי אם אין לך אמון בעורך הדין יש בעיה .. פנית לעורך דין על מנת שייצג אותך סביר להניח שעלייך לתת בו אמון..
  באשר לרעיון ההזוי שאם אחותך לא בחשבון גם לא כדאי שתהיה בתביעה, אין כל בסיס לכך . ההיפך הוא הנכון. העובדה שהיא לא בחשבון ולא תהיה בתביעה עלול להיות בעייתי כלפיה.

  תגובה
 • 15:44, 30 באוגוסט 2015

  תודה על תגובתך המהירה
  באחד הסעיפים שבחוזה שבנינו נכתב כי שכר הטירחה אינו כולל הוצאות כמו אגרה וכו אך הוא לא פירט ואני לא רוצה להיוות מופתעת האם עליי לבקש שיפרט את כל ההוצאות שלא ניכללות בשכר הטירחה ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.