תקופה עד למינוי אפוטרופוס - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
  • סיגלית

נשלח ע"יסיגלית 14:24, 29 באוגוסט 2015

לפי תעודת רופא אבי צריך אפוטרופוס לגוף ולרכוש. הוא מנוצל מבחינה כספית ע"י אחותי, שהוא מפחד ממנה, ולכן היועץ שלו ביקש שאהיה אפוטרופוסית. הגשתי בקשה לאפוטרופוסות וצריך להיות דיון ראשון עוד חודש. מאז הבקשה אחותי מנצלת את אבי עוד יותר כי היא יודעת שאחרי שאהיה אפוטרופוסית אני אסגור לה את הברז. פניתי לבית המשפט להפסקת הניצול אבל בית המשפט סירב ואמר לי שרק לאחר המינוי אוכל לדרוש לבטל את הניצול או להחזיר את המצב אחורה. שאלתי: האם אני יכולה בתקופה הזאת להסתיר מאבי מידע על רכוש שלו, על מנת שאחותי לא תנצל אותו ותיקח לעצמה את הרכוש. אני רוצה להגן גם על הרכוש שאבי צריך וגם להגן על אבי מפני הלחץ הפסיכולוגי של האחות.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

13:36, 30 באוגוסט 2015

סיגלית
    מאחר ויש לך חוות דעת לצורך המינוי הרי שכל פעולה של נטילת כספים היא לא חוקית ותוכלי לטפל בהשבה לאחר המינוי. אולם, אם את רוצה להפחית נזקים , אזי מוצע לפנות לבנק ולגלות את אזנם כי פנית למינוי אפוטרופוס לאביך שכן חלה גריעה בכשרו והם יעצרו כל פעולה בחשבונו.

תגובה
  • 14:41, 30 באוגוסט 2015

תודה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.