רופאת המשפחה ממליצה פנייה לגריאטריה שיקבע מינויי כאפוטרופוסית של אמי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
  • לאה

נשלח ע"ילאה 15:34, 1 באוקטובר 2015

אמי גרה בביתי. היא בת 88 עם בעיות רפואיות ונמצאת בהשגחה רפואית וקבלת תרופות. כמובן שאני דואגת לכל הדרוש. רופאת המשפחחה ביקשה שנקבע תור לגריאטריה מאחר וחלה אצלה הדרדרות קוגנטיבית הבאה לידי ביטוי בהשארת אש דולקת, אי התמצאות בזמן ובמקום וכד', חוסר תפקוד בנושא כספים/חשבונות וכד'. היא מצפה שהדו"ח הגריאטרי יקבע שאימי צריכה אפוטרופוסיות ושעל פי התרשמותה כדאי שאני אהיה האופוטרופוסית של אימי ואנהל עבורה הכל. במידה ואכן יקבע כך, מה הפרוצדורה ? כיצד מנהלים את זה בצורה מיטבית לטובת אימי וכמובן איך להתנהל בהיבט השקיפות על מנת למנוע לזות שפתיים ? בתודה מראש חג שמח

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

11:18, 8 באוקטובר 2015

לאה שלום
    המצב אותו את מתארת ידוע ונעשה שכיח יותר ויותר ככל שתוחלת החיים עולה.
    מינוי אפוטרופוס אינו מחוייב המציאות . משום מה נוהגים לשכוח כי האופציה הראשונית בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות היא טיפול של בני המשפחה בהורה. מאחר והזכרת "לזות שפתיים" אני מניחה שיש לך אחים נוספים ולכן אני מציעה לקחת את אימך לפסיכוגריאטר לקבל חוות דעת לגבי מצבה שכנראה מצדיק מינוי אפוטרופוס . אולם , אם יש הסכמה לדרך הטיפול באם לא חייבים למנות לה אפוטרופוס אלא ניתן לקיים דיאלוג עם אחייך באשר לדרך הטובה ביותר לטיפול בה. חשוב לקבל אישור פסיכוגיאטר לצורך השגת רשיון להעסקת עובד זר ובכך כדאי לטפל קודם כל . מכל מקום אם בכל זאת תחליטו לבקש מינוי אפוטרופוס אזי ככל תהיה הסכמה שזו תהיה את או כל מי שיתמנה, יש לנהל את חשבונה כחשבון רק עבורה ולא עם שותף בחשבון ובשקיפות מירבית ויש לקחת בחשבון שיש לך חובת דיווח כאפוטרופא כך שיהיה על האפוטרופוס לנהל ההוצאות וההכנסות שלה ולהגיש דוחות ובכך גם תמנע "לזות השפתיים".

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.