אישור הגשת בקשה לאפוטרופוס - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 08:13, 6 באוקטובר 2015

  במידה ותוגש בקשה למינוי אפוטרופוס, לחסר ישע, האם מקבלים אישור שכבר הוגשה בקשה? האם אישור זה נותן זכות ללהתחיל לפעול עבור /בשם חסר הישע , או שרק האפוטרופוס יכול לעשות זאת, לדוגמא לדווח לבנק בו יש חשבון משותף עם חסר הישע , או לבקש הצגת מסמכים מבנקים או הצגת מסמכי בנק מבן משפחה שהשתלט על כספי חסר הישע? הגשת תביעה לחברת ביטוח?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  11:27, 8 באוקטובר 2015

  אלי שלום
  ניתן לקבל עותק עליו מוטבעת חותמת "נתקבל " ולהציגו לבנק. אולם , כל עוד לא נתמנה אפוטרופוס הבנק לא יאפשר לאיש לפעול בחשבון. ניתן להגיש במקביל לבקשה למינוי אפוטרופוס גם בקשה למינוי אפוטרופוס זמני עד למינוי הקבוע.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.