אפורופוס לאימי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מרי

  נשלח ע"ימרי 15:36, 1 ביוני 2013

  מוניתי כדין אפוטרופוס גוף ורכוש לאימי,ואני מטפלת בה גם 24\7 יחד עם אחותי .אמא 168אחוז נכות.יש לי 5 אחים שרוצים את רכושה של אימי.הגשתי בקשה למכירת נכס לאחר שאחד האחים בשיתוף עם השאר ניסה להשתלט עליו[רכושה של אמא]מהנכס הזה שעבדתי בו קיימתי את אמא .אני ואחותי מטפלות בה ללא תמורה 24\7.האחים הגישו התנגדות לבקשה בטענה שאני פוגעת באם וברכושה ובירושתם העתידית,מה הסיכוי שהבקשה תאושר,בנתיים אמא ללא הכנסה 10 חודשים למעט ביטוח לאומי וחסכונותי הפרטיים.

  השב
 • 10:35, 6 ביוני 2013

  מרי שלום רב!

  ביהמ"ש, בבואו לשקול כל החלטה בעניין חסוי, יעמיד בראש ובראשונה לנגד עיניו את טובת החסויה ורכושה ללא קשר לשאלה האם המכירה פוגעת בירושה העתידית של היורשים. כמובן שאם לחסויה הכנסות מספיקות כך שניתן להימנע ממכירת הנכס (מה עוד שיתכן והנכס יכול גם להניב פירות) וזאת אף מבלי לממשו, הרי שסביר שביהמ"ש יעדיף גישה בה לא ייפגע רכושה של החסויה, ובלבד וכל עוד שהדבר אכן לטובתה, שאם לא כן, יפעל לאישור המכירה לצרכיה בכפוף לתנאים רלוונטיים שיקבע בהתאם לשיקול דעתו וע"פ המקרה הספציפי שבפניו.

  שיהיה לכם בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.