אפוטרופוס, חקירה, הקטנת עיזבון - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 20:00, 7 בדצמבר 2015

  תודה על תשובתך. רציתי לבקש הסבר נוסף באשר לשאלותי הבאות: 1. רוב הכספים שאחי נטל /קיבל מאבי , היו אמנם בשנים בהם אבי היה צלול, אך בניגוד לרצונו של אבי, וניתנו/נלקחו עקב מניפולציות שונות/איומים שהופעלו ע"י אחי על אבי. לאור עובדה זו , האם האפוטרופוס החיצוני שימונה לאבי , בכפוף לדרישת הגריאטר, יוכל לפנות לבית המשפט לקבלת אישור חקירת משיכת הכספים מאבי בעיקר בשנים אלו, או שיש להשאיר חקירה זו לאחר 120 שנות אבי? 2. משיכת כספי אבי ע"י אחי , גרמה להקטנת העיזבון. לא כן? אי לכך, אחרי 120 שנות אבי, האם ניתן יהיה לדרוש החזרתם לעיזבון?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  10:32, 8 בדצמבר 2015

  אלי שלום אני מציעה שתפעל לשכנע את האפוטרופוס לדרוש חקירה אודות הכספים שהועלמוט על ידי אחיך . עלול להיווצר מצב בו אחרי מאה עשרים יהיה מאוחר ועלולה להיות התיישנות, מאחר ואתה יודע על כך כבר עתה, והתמנה אפוטרופוס שלא העלה הסוגיה. יתרה מכך השאלה היא אם יש די כספים למימון שהייתו של אביך במוסד הסעודי. לסיכום כמה שיותר סמוך לארועי נטילת הכסף על ידי אחיך עדיף לפעול.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.