מניעת אפוטרופוס ושימוש במשפחה תומכת. דחוף! - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 17:08, 17 בפברואר 2016

  אשתי חלתה במחלה קשה ואני כעת פונה לתביעת נזיקין במסגרת רשלנות רפואית. האם אני יכול לחתום ולתבוע בשם אשתי (או ילדיי) או שמא אני צריך אפוט' לשם כך ואם כן האם לדין מספיק. אין צורך באפוט לרכוש שכן כל ענייניה האחרות כבר מנוהלים מתוך המשפחה יש עזרה הדדית. האם גם אפוט' לדין מחייב פתיחת חשבון ייעודי וכו'..

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד נורית פיש,מנהל הפורום

  09:26, 18 בפברואר 2016

  יוסי שלום
  האם אשתך במצב בו אינה יכולה לחתום כלל? בעיה!! אם כך לא יהיה מנוס מהגשת בקשה למינוי אפוטרופוס . מאחר והנושא עלה לדיון מספר פעמים במצבים דומים כשיש מי שיטפל בשאר ענייניה והמגמה בבית המשפט עוברת תהליך שינוי . לדעתי מאחר וממילא בתום הדיונים גם אם יפסקו סכום פיצוי, חברת הביטוח לא תסכים לעעביר אליה הכספים ותעמוד על מינוי אפוטרופוס , (ממש בימים אלה אני מתכתשת עם חברת ביטוח על נושא זהה ממש!!) אני מציעה להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס שתפקידו יוגבל לנהל את המשפט ולציין בבקשה כי מבקשים שהמינוי יכלול גם יכולת תהתפשר בשמה ולקבל הכספים המגיעים לה. כך לא תתקלו בבעיות גם בתום המסע המפרך הצפוי לכם. בהצלחה!!

  תגובה
 • 11:57, 18 בפברואר 2016

  תודה על תגובתך. האם את מתכוונת לאפוטרופוס לדין? קראתי על זה. ואם כן האם אני יכול למנות את עצמי לכזה או חייב להיות עו"ד. איפה אני מגיש את כל הבקשות הללו? כחלק מהגשת אפוטרופוס (מסמכים רשמיים)? או שזה תהליך נפרד ללא קשר לבקשת אפוטרופוס? אני מגיש הכל לבד שכן אין לי יכולת כלכלית להעזר באיש מקצוע

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.