אינו יכול לדאוג לענייניו - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • רותי

  נשלח ע"ירותי 16:42, 4 ביוני 2013

  מה הכוונה של הגדרה זו? האם בעל אוטיזם קל שהולך לסופר לבד למשל וחי ליד הוריו בדירה סמוכה מחויב באפוטרופוס? בן 25.

  השב
 • 10:41, 6 ביוני 2013

  רותי שלום רב!

  בחוק, לא הוגדר המונח "מי שאינו יכול לדאוג לענייניו". הכוונה היא לאדם שאינו מסוגל לנהל, ולהיות אחראי להיבטים השונים של חייו, לטפל בענייניו הכספיים, הבריאותיים וכדומה. אני זכירה לך כי ניתן למנות אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או על ענייני רכוש.
  יש לבחון את הצורך במינוי אפוטרופוס על ענייני רכוש בהיבטים שונים, לדוגמה: האם הבחור יודע מהו היקפם של הוצאותיו, הכנסותיו, האם מסוגל לקחת החלטות רציונליות בענייניו, ועוד. רצוי לקבל וחוו"ד מאיש/אנשי מקצוע אשר מטפלים בו (רופאים, פסיכיאטרים וכיוצ"ב...).
  לגבי מינוי של אפוטרופוס על ענייני גוף: האם הוא יכול להתנהל בעצמאות, ולדאוג לעצמו בתחומים של אספקת מזון, ביגוד, מחסה, ביטחון כללי וכו'.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.