התנגדות למינוי אח כאפוטרופוס בגוף ורכוש - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 12:05, 4 באפריל 2016

  שלום האם אמא שחולה במחלת אלצהיימר ויש לה שלושה ילדים. אחד מהילדים העביר לאחים בקשה מבית משפט למינויו לאפוטרופוס בגוף ורכוש והאחים מתנגדים בתוקף. האם מעצם היות האח רווק ושיש לו את כל הזמן שבעולם לטפל באמא בימ״ש יפסוק לטובתו? למרות שהאחים מתנגדים. יש לציין שגם האחים האחרים נותנים מעצמם לאמא אך קצת פחות עצם היותם עובדים והורים לילדים בעצמם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  עו"ד ונוטריון נורית פיש,מנהל הפורום

  10:28, 6 באפריל 2016

  ענת שלום
  קודם כל תרבות ההתנהלות של אחיך אשר במקום לשוחח עמכם ולנהל דיאלוג ולסכם ביניכם את נושא מינוי האפוטרופוס לאמכם היא לא מקובלת וקצת תוקפנית . לגלות אודות כוונת אחיך למנות אפוטרופוס בקבלת מסמכים מבית המשפט? לא נעים. דבר נוסף זכותכם להתנגד למינויו ולו רק בשל אוירת אי האמון ששוררת ביניכם. הנקודה היא שאם יתמנה אפוטרופוס חיצוני הדבר כרוך בתשלום והוצאות כספיות. אפשר למנותו יחד עם אחד משני האחים האחרים . העובדה שהוא פנוי יותר לא יוצרת יתרון. צריך וכדאי להדגיש כי גם אם ימונה אפוטרופוס אחר איען הדבר צריך למנוע מנו לגלות מסירות לאמו....
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.