אפוטרופוס על רכוש ללא גוף - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 11:23, 15 בינואר 2013

  שלום, כיום אני אפוטרופוס הבלעדי על כל רכושה של אימי בלבד. ביפוי כח נוטוריוני לא צויין אפוטרופוס על הגוף. יש לי אחים שילחמו לקחת אפוטרופוס על הגוף. מה עליי לעשות? האם אוכל לפנות לנוטוריון עם היפוי כח ולהוסיף גם גוף? אימי אישה בת 87 וקשה לה ללכת לנוטריון, האם יתקבל יפוי כח מאימי בחתימתה אפשרי להוסיף גוף גם ללא נוכחותה? בתודה מראש,

  השב
 • 13:51, 16 בינואר 2013

  רוני שלום רב,

  אין אפשרות לתקן את יפוי הכח הנ"ל, ללא שאמך תחתום בפני נוטריון. טכנית, אפשר לבקש מהנוטריון לבא אליה אם קשה לה לצאת (כמובן שהדבר יהיה כרוך בתשלום).
  לתשומת ליבך, המחוקק קבע כי כאשר אדם מאושפז בבית חולים או שהוא חולה המרותק למיטתו, חייב הנוטריון לקבל תעודה רפואית החתומה על ידי רופא שהוצאה ביום הפעולה, המעידה כי החולה בהכרה מלאה, בדעה צלולה, אחראי למעשיו וכשיר לעשיית פעולה בפני נוטריון.
  מכל מקום יפוי כח איננו מיועד לשמש תחליף למינוי אפוטרופוס. אם יתמנה לאמך, בדיעבד, אפוטרופוס, אז הוא יוכל לגרום לביטול יפוי הכח ולפעול לביטול פעולות שנעשו באמצעותו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.