מינוי אפוטרופוס אד-הוק לצורך ניתוח - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • אבנר

  נשלח ע"יאבנר 11:43, 3 באפריל 2014

  כיצד ממנים אפוטרופוס אד-הוק לקטינה הזקוקה לניתוח להוצאת פוליפים, אשר אמה חולה בסכיזופרניה פרנואידית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  08:32, 6 באפריל 2014

  אבנר שלום
  קודם כל כדאי לדעת שאביה הוא אפוטרופוס שלה ולכן אם אמה אינה יכולה לחתום על הסכמה לניתוח , ניתן לדרוש מבית החולים ליטול אחריות ולערוך את ניתוח הפוליפים גם בלא חתימת האם כיון שדי בחתימת שני רופאים כדי לעקוף את המהמורה. אך לאור העובדה שממילא צריך להתמודד עם הבעיה גם לעתיד לבוא , כדי לפנות לבית המשפט ולהגיש אחת משתי הבקשות על פי בחירתך ועל פי הנסיבות, שכן, אין בידי מספיק מידע. או לבקש צו המתיר לך לשמש כאפוטרופוס יחיד ולחתום על כל בקשה הנוגעת לקטינה ,(יהיה צורך בכך גם לשם רישומה לבית ספר ועוד תחנות בחייה) או לבקש מינוי אפוטרופוס נוסף . לדעתי ,כל עוד יש אב מתפקד ונוטל אחריות, אין שום סיבה להכניס עוד גורם . גם כך בודאי לא פשוט ולא קל. אם האב ה מסוגל לגדל את הילדה לבד , אין כל סיבה שלא לאפשר לו חוקית להמשיך ולקבל החלטות גם מול הרשויות. אם האב לא מתמודד ולא מסוגל לקבל החלטות , חשוב וצריך לבקש מינוי אפוטרופוס נוסף לקטינה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.