בקשה לקבלת אישור בבית משפט לענייני משפחה - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • רחל אלון

  נשלח ע"ירחל אלון 20:45, 13 באפריל 2014

  שלום האם האישור מתקבל בבית משפט למשפחה? איך מגישים בקשה, יש טופס מיוחד? איך מגיע השמאי, אני מזמינה אותו או בית המשפט? ותוך כמה זמן בממוצע מתקבל האישור? בתודה מראש רחל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  09:21, 23 באפריל 2014

  האישור מתבקש בבית משפט לענייני משפחה . יש להגיש בקשה ולא טופס. כל בקשה צריכה להיות מוגשת גם לאפוטרופוס הכללי שהוא הגוף המופקד על פיקוח על אפוטרופסים מטעם המדינה והוא אשר מעביר הבקשה לאישור העיסקה לבדיקת השמאי הממשלתי. לכן , מומלץ לעשות עיסקה על תנאי . יש להוסיף התנאי בהסכם כי ההסכם כפוף לאישור בית המשפט.

  תגובה
 • 10:40, 24 באפריל 2014

  האם עלי קודם למצוא קונה ולהגיש חוזה מכירה לאישור, או לבקש אישור עקרוני לפני?
  כמה זמן בערך עובר עד קבלת האישור?
  תודה רחל

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  09:30, 27 באפריל 2014

  בית משפט לא נותן אישור עקרוני אלא יש להביא נוסח של הסכם הנקרא "הסכם מותלה" בו לקבוע פרטי העיסקה ולהביאו לאישור בית המשפט . כמובן שאם המחיר יהיה נמוך מערכו האמיתי של הנכס בית המשפט לא יאשר העיסקה. היתרן לכם במקרה זה הוא אם יגיע רוכש אחר שיציע מחיר גבוה יותר יש סיכוי שבית משפט יאשר זאת. כמובן שרוכש של נכס כזה חשוף לכך והיה עליו לקחת זאת בחשבון .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.