"כוחו" של אפוטרופוס על החסוי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מיה

  נשלח ע"ימיה 16:43, 9 במאי 2014

  שלום, אבי הוא אפוטרופוס עלי מכיוון שלפני כמה שנים הייתי בסכנת חיים (תת משקל) כיום אני בריאה לחלוטין (משקל תקין). השאלה שלי היא בעצם מהו הכוח שלו עליי?? בגלל שעדיין לא ביטלתי אותו... ההיגיון אומר לי שאשפוזים בכפייה אפשריים רק במחלות נפש או כמו שקרה לי ממצב רפואי קריטי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  09:59, 11 במאי 2014

  מיה שלום

  בעקרון אין לאפוטרופוס "כוח" עלייך לפעול נגדך . אך אם החלמת לחלוטין (המשקל הא לא האינדיקציה היחידה אלא מצבך הנפשי) אני מציעה כי תקבלי חוות דעת של קופא מומחה עדיף פסיכיאטר המפרטת את העובדה שאינך זקוקה עוד לאפוטרופוס . אם את במצב תקין אין צורך שיהיה לך אפוטרופוס !!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.