לקיחת משכנתא ואישור ביצוע פעולה בשם קטין - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • amit

  נשלח ע"יamit 10:20, 18 ביוני 2014

  שלום רב, ברשותי מגרש לבניה הרשום ברשם המקרקעין על שמי ועל שמם של שני ילדיי הקטינים (לפי צו ירושה לאחר מותו של בעלי). בידי צו מינוי אפוטרופוס כללי (גוף ורכוש) על שני הילדים. הגשתי בקשה למשכנתא. הבנק אינו מסתפק בצו המינוי ודורש אישור בימ"ש למישכון הנכס וזכויות הקטינים + אישור בימ"ש לכך שאני רשאית לחתום במקום ילדיי על מסמכי ההלוואה. מדוע צו המינוי אינו מספק במקרה זה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  10:31, 18 ביוני 2014

  עמית ,
  אכן צודק הבנק.

  כאפוטרופא לילדייך הקטינים יש לך סמכות לפעול עבורם , בשמם ולטובתם במסגרת חיי היומיום ובפעולות שגרתיות (גם כלכליות) . אולם, ישנם נושאים שאינם בסמכותך אלא יש לקבל אישור בית משפט לביצוע פעולות משפטיות בנכסיהם. בית משפט צריך להתרשם שאינך מסכנת את רכושם בנטלך משכנתא שאולי לא תוכלי לעמוד בתשלומה. לכן, יש להגיש בקשה מפורטת לבית המשפט ולציין מהי מטרת נטילת המשכנתא, להראות לבית המשפט שאת מסוגלת לעמוד בתשלומי המשכנתא השוטפים .

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.