בקשה לשופט לפטור מפריטה לאפוטרופוס הכללי - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 16:19, 24 ביולי 2014

  שלום,אני אפוטרופוס גוף ורכוש של אימי ,סיעודית 168% נכות,וגם מטפלת בה 24\7.לאחר שהאפוטרופוס הכללי הערים עליי קשיים,הגשתי בקשה לשופט ללא עו"ד,לפטור מפריטה לאפוטרופוס הכללי.השופט רשם בהחלטה למלא את הבקשה בהתאם לתקנות.מה זה אומר..?[השופט מודע לבעיות וההתנהלות הלא תקינה של הסובבים את אימי החסויה ,כלפיה.]

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  17:12, 24 ביולי 2014

  מירי
  תשובת השופט היא כי יש להגיש הבקשה באופן התואם את דרישות החוק. הסיכוי שיפטרו אותך מהגשת פרטה הוא אפסי. לאיש אין חסינות מפני הגשת דוחות כספיים על מנת שניתן יהיה לפקח על התנהלות האפוטרופוס ועל מנת למנוע ניצול משאבי החסוי שלא לטובתו. במילים אחרות עלייך לפנות לייעוץ משפטי. אם אין לך האפשרות הכלכלית אפשר לפנות לסיוע המשפטי המספק לך הגנה משפטית בחינם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.