חשבון אפוטרופסות לשני קטינים - פורום אפוטרופסות

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 08:23, 6 בנובמבר 2014

  שלום בעקבות מותה של אחותי מוניתי לאפוטרופוס גוף ורכוש לשני בניה הקטינים . בבנק אמרו לי שלא ניתן לפתוח חשבון אפוטרופסות משותף לשניהם (המחשב לא מאפשר) ועלי לפתוח חשבון בנפרד לכל אחד מהם מה שמשליך כמובן על הבירוקרטיה מול האפוטרופוס הכללי והעלויות הנגזרות מכך (אגרה כפולה לדוח השנתי). האם זה באמת לא אפשרי? במקביל לחשבון האפוטרופסות ישנו תהליך של מימוש צוואה ועל פיה יש צורך לפתוח חשבון נאמנות עד גיל 21. האם יש אפשרות לוותר על חשבון זה ולהשתמש בחשבון האפוטרופסות במקום (בהסכמה של עורך הדין המטפל שמוכן לוותר על מינוי מנהל עזבון) ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  09:25, 6 בנובמבר 2014

  מיכאל
  אם מדובר בקטינים מאוד צעירים הייתי מנסה לבקש צו בית המשפט המורה לבנק לאפשר לך לנהל חשבון בנק אחר. העובדה שהבנקים מנהלים אותנו היא מציאות קשה עימה אנו מתמודדים יום יום . חשבון האפוטרופסות יכול להתנהל במקום חשבון הנאמנות . מה שלא ניתן לנהל לתקופה ארוכה הוא חשבון עזבון המוגבל בזמן.

  תגובה
 • 12:34, 6 בנובמבר 2014

  שלום

  תודה על התשובה המהירה, אודה למספר הבהרות.
  הקטינים הם בני 5 ו 9. האם אני אמור לפנות לבית המשפט לענייני משפחה ולהגיש בקשה לחשבון בנק רגיל על שמם שהוא אינו חשבון אפוטרופסות ? האם בקשה זו תדרוש ממני תשלום אגרת בית משפט חדשה ? האם אני יכול להגיש את הבקשה בעצמי ללא עו"ד ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

  נורית פיש,מנהל הפורום

  12:46, 6 בנובמבר 2014

  לא הבנת את כוונתי בהחלט צריך לפתוח חשבון אפוטרופסות ולא חשבון רגיל אך צריך לקבל אישור בית המשפט לפתוח חשבון אפוטרופסות משותף לשניהם לאור העובדה שהם גדלים ביחד ואין טעם לנהל שני חשבונות . מי מגדל את שני הילדים?

  תגובה
 • 14:18, 6 בנובמבר 2014

  מכיוון שאחותי הביאה לעולם את שני הילדים מתרומת זרע אז הם בעצם יתומים מאב ומאם. אני (אחיה) ואשתי מגדלים את שני הילדים באישור מחלקת הרווחה בעירייה. אני חוזר לעניין הבקשה, האם צריך לפנות לבית המשפט לענייני משפחה ולהגיש את הבקשה? האם בקשה זו תדרוש ממני תשלום אגרת בית משפט חדשה ? האם אני יכול להגיש את הבקשה בעצמי ללא עו"ד ?

  ושוב תודה רבה על העזרה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון נורית פיש

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון נורית פיש

בוגרת הפקולטה למשפטים (1975) באוניברסיטת ת"א ועו"ד מוסמכת משנת 1978. עו"ד פיש נוטריון, מגשרת מוסמכת
למידע נוסף

053-9374010 חיוג
הודעה

כללי האפוטרופסות נועדו למנוע מצבים בהם אנשים שאינם מסוגלים לנהל את ענייניהם ייוותרו ללא הגנה ולצורך כך נדרש למנות להם אפוטרופוס על ענייני גוף ו/או רכוש.
באמצעות פורום זה תוכלו לקבל מידע ומענה למגוון רחב של שאלות בעניינים הנוגעים לאפוטרופוסות, כגון "מהו תפקידו של האפוטרופוס?", "מי יכול להתמנות כאפוטרופוס?", "מי מוגדר כ"חסוי"?", זאת ועוד...
אין באמור בתשובות הניתנות בפורום ע"י עוה"ד כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ו/או ייצוג משפטי ע"י עוה"ד, ואין לראות באמור בתשובות אלה יעוץ ו/או ייצוג משפטי מכל סוג.