תביעת מסעדה על נזק שגרמו למחשב. - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • בת-אל

  נשלח ע"יבת-אל 18:52, 26 באוגוסט 2013

  ישבתי ברשת בתי קפה, ולמלצרית נשפכה כוס של אייס קפה על המחשב. כתוצאה מכך, המחשב נפגע ובהמשך הפסיק לפעול. בתחילה הציעו במסעדה לקחת הם את המחשב לתיקון, בהמשך חזרו בהם,ואמרו שאני יקח את המחשב למעבדה, אשלח להם הצעת מחיר, והם ישלמו את ההוצאה. שלחתי את המחשבה למעבדה מורשית, שהמחשב נמצא תחת אחריותה, וכיוון שהנזק היה נזק לקוח, עלות התיקון תהיה על סכום של 1700 ₪. כששלחתי את ההצעה לבעלי המסעדה, טענו שזה מדי יקר, והם מבקשים שאני יביא להם את המחשב, והם יתקנו אותו. האם יש לי זכות לדרוש תיקון במעבדה של החברה בה מבוטח המחשב??

  השב
 • 13:41, 3 בספטמבר 2013

  שלום בת אל ותודה על פנייתך.
  בנסיבות המתוארות מומלץ לפנות למסעדה במכתב דרישה לתשלום סך עלות התיקון כפי שמופיעה בהצעת המחיר
  שנשלחה אליהם ושתצורף למכתבך וככל וזו לא תענה, פני להגשת תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות ולסכום התביעה תצרפי עלויות של הוצאותייך ועוגמת הנפש שנגרמה לך בגין הטרטור המתואר בפנייתך.

  בהצלחה ובברכת שנה טובה,
  משרד עו"ד רענן בשו

  תגובה
 • 18:35, 22 בינואר 2014

  שלום , אני עובדת בתכנית טלויזיה חדשה שעוסקת בתביעות קטנות, אשמח לשוחח איתך.
  לפרטים נוספים כנס ל -

  https://www.facebook.com/pages/%D7%94%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F/507915195989661?notif_t=page_invite_accepted

  ג'ייין

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.