אי הספקת רהיטים במועד - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • בת-אל

  נשלח ע"יבת-אל 10:51, 8 בספטמבר 2013

  שלום, ברצוני להגיע תביעה קטנה לבית משפט נגד חנות רהיטים. ביצעתי עיסקה לחדר שינה לילד, שאחד הרהיטים שהזמנתי, הוסבר לי שלא יגיע עם כל העסיקה אחרי 60 יום עסקים אלא לאחר 90 יום. רוב הרהיטים הגיעו אחרי 60 יום. אותו הפריט על סכום של 500 ₪, כשהתקרבנו למועד של ה-90 יום, נשלח לביתי מכתב שיהיה עוד עיכוב של חודש ימים נוספים. לאחר חודש נוסף, פניתי לחברה שוב לבירור ונאמר לי שיש שוב בעיה והאריכו את המועד עד לתאריך 15.08.13 שהעיסקה נחתמה בתאריך 01.03.13. לציין שהכסף שולם במלואו גם על פריט זה, ועד כתיבת שורות אלא טרם קיבלתי פניה מהחברה. 1. על אילו סעיפים ניתן לתבוע? 2. ומהו הסכום שמתאים לדרוש לתביעה כזאת??

  השב
 • 08:47, 15 בספטמבר 2013

  שלום בת אל ותודה על פנייתך.
  בטרם ניתן להשיב לפנייתך, יש לעיין בהסכם שנחתם מול אותה החברה.
  כן יש לברר האם עדיין הינך מעוניינת באספקת המוצר או לא?
  בכל אופן, מאחר ויש בידייך מכתבים מטעם החברה המאשרים העיכוב הנ"ל פני אליהם במכתב דרישה לקבלת פיצוי ראוי לעיכוב הגדול באספקת המוצר, אשר טרם סופק.

  בהצלחה,
  משרד עו"ד רענן בשן.

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.