תשלום למכללה - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • רביד

  נשלח ע"ירביד 23:08, 12 בפברואר 2013

  שלום וברכה. אני כרגע סטודנט במכללה שעבר הסבת מקצוע. אציין ששילמתי בזמנו את מלוא שכר הלימוד בנוסף למקדמה ע"ס 1000 ש'ח שלא חזרה אליי. כשבוע לאחר תחילת השנה האקדמית ניגשתי למכללתי הקודמת והודעתי על הפסקת הלימודים. לאחר כארבעה חודשים קיבלתי בדואר גמר חשבון שבו התחוור לי שאני חייב תשלום נוסף למכללה. בחישוב הם ציינו שעליי לשלם מעבר לממוצע הארבע שנתי(מאחר והתואר נמשך 4 שנים) ולפיכך חישבו את סה"כ השעות עד לתואר לחלק לארבע שנים, הגיעו לממוצע שעות שנתי ודרשו את ההפרש בין מספר השעות שלמדתי בפועל בשנה א' לבין ממוצע השעות השנתי.. דבר זה הוא שערורייתי בעיניי.. האם דבר זה קביל? ומה עליי לעשות כרגע בנידון? תודה רבה מראש.

  השב
 • 14:55, 13 בפברואר 2013

  רביד שלום ותודה על פנייתך.
  אמליץ לך לעיין בטפסי הרישום ובהסכם עליו חתמת במעמד ההרשמה ולבדוק מה הנוהל של המכללה בעת ביטול הרשמה והאם היא רשאית לגבות דמי ביטול באופן בו גבתה ממך.

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.