באג מולטיסיסטם וביטול עסקה - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 23:12, 9 במרץ 2013

  קניתי טאבלט מבאג מחשבים וגם מדבקה, נגד שריטות,שהגעתי לביתי הסתבר לי שגודל המסך לא מתאים לי כלל ביקשתי להחזיר את המוצר ולשדרג למסך גדול,טענו שאין באפשרותם משום שהחבילה פתוחה ויש מדבקה. לאחר שהסברתי לש"ל שאת המדבקה הם מדביקים,ואין לי שום אפשרות להתנגד, הציעו לי 25% הפחתה מהמחיר שהגעתי להחזיר המוצר אמרו לי שעל המדבקה היקרה כלל אין זיכוי. יצאתי מופתע ולקחתי את המכשיר. כעצת המוכרים. שאלתי האם אחרי שמחזירים מוצר לאחר יום ללא שימוש. האם לא מגיע זיכוי. של 7 או 14 יום.

  השב
 • 09:59, 10 במרץ 2013

  שלום רמי ותודה על פנייתך.
  בהתאם לתקנות הגנת הצרכן (ביטול עסקה), הנך רשאי לבטל את העסקה ובלבד שהשבת את המוצר לעוסק כשהמוצר לא נפגם ולא נעשה בו שימוש; החזרת הטובין באריזה המקורית תהווה ראיה מספקת לאי-עשיית השימוש בו.
  השבת המוצר תתאפשר בתוך 14 ימים מיום שקיבלת את המוצר.
  לשאלתך בדבר דמי הביטול, העוסק רשאי לגבות מהצרכן דמי ביטול בשיעור של %5 ממחיר הטובין או מערך השירות או 100 שקלים חדשים לפי הנמוך מביניהם.

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.