רעש משכן חורג מהתקן - פורום תביעות קטנות

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 13:15, 19 במאי 2014

  בשכנות לדירתי קיים בר-מסעדה. מודד מוסמך קבע לפני 3 שנים שהמקום גורם לרעש מעבר לתקן המותר ודבר זה אושר על ידי מהשרד לאיכות הסביבה. לקחה שנה עד שבוצעה התקנה לשיפור המצב. לאחר כשנה שוב נקבע רעש מעבר למותר בחוק וזאת על בסיס מבחן שהעיריה הזמינה . יותר משנה לא נעשה דבר. האם ניתן להגיש שתי תביעות ! אחת על התקופה של שנה על התקופה הראשונה ושניה על התקופה הנוכחית ? מה הסכום הראלי שרצוי לדרוש? והאם יש לדרוש זאת רק מבעלי המקום או בנפרד גם מרישוי עסקים בעיריה שלא חייבה את המקום לאחר קבלת הדו"ח שהוזמן על ידה? (גם את הדו"ח הראשון העיריה קיבלה לידיעתה )

  השב
 • 13:59, 20 במאי 2014

  שלום יעקב ותודה על פנייתך. מתוכן פנייתך עולה כי עילת התביעה זהה אך מדובר על מדדים שונים ותקופות שונות ואין סיבה לא לדון בשתי התקופות בתביעה אחת. לשאלתך בעניין גובה סכום התביעה והגורמים שכנגדם תוגש תביעה אלו שאלות המצריכות עיון במסמכים ותשאול ופורום זה אינו המקום הנכון לדון בכך. בהצלחה, משרד עו"ד רענן בשן

  תגובה
בתי המשפט לתביעות קטנות נועדו לבירורן של תביעות כספיות בסכומים נמוכים יחסית, באופן מהיר ופשוט.  בפורום נשיב על שאלותיכם בענייני תביעות קטנות, התנאים להגשת וניהול תביעה קטנה, סכומי התביעה, עילות התביעה הנידונות במסגרת בית המשפט לתביעות קטנות, וכן, עניינים מרכזיים בתביעות קטנות, כגון, צרכנות, שירותים, סוגי התקשרויות וסוגי עסקאות, ביטול עסקאות, סכסוכים  וכיו"ב.