לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אלה

קופת חולים ובית חולים ציבורי

שלום, יש לי אישור מהקופה לבצע ניתוח פלסטי מטעמים בריאותיים בתמורה לטופס 17 ובתנאי שמבוצע בבית חולים ציבורי. במקרה וארצה לבצע אותו ע"י רופא שבהסדר באופן פרטי עליי לשלם תמורת השתתפות עצמית. היות ובבית חולים ציבורי ניתוח זה מבוצע ע"י מתמחה ולא ע"י רופא בכיר פניתי לקופה לדעת מי הרופא הבכיר שבהסדר איתה לביצוע ניתוחים אלה וקיבלתי את הפרטים שלו ופניתי אליו. בתגובה השיב שאין לו כל הסדר עם הקופה וכאשר מזכירתו פנתה לקבוע לי אליו תור סירבתי בטענה שאני מעוניינת רק ברופא שבהסדר בשל עלות הניתוח. בחיפוש אחר רופא בכיר במסגרת הציבורית תמורת טופס 17 מצאתי שאותו רופא בכיר גם מנהל יחידה לכירורגיה פלסטית בבית חולים ציבורי ומבירור מול בית החולים נאמר לי שהוא עצמו מבצע את הניתוחים תמורת התחייבות מהקופה ונקבעו לי אליו תורים. אחד לטרום ניתוח והשני לניתוח עצמו. יום לפני המפגש טרום ניתוח צלצלה אליי מזכירתו של הרופא ושאלה אם בידי טופס התחייבות למפגש והשבתי שביום המפגש אקח אותו מהקופה. המזכירה כעסה ואיימה בביטול התור אם תוך 1/2 שעה לא אודיע לה שבידי טופס ההתחייבות. כולי המומה דיווחתי על כך למזכירה הרפואית בסניף הקופה שגם היא הופתעה מהאיום וביקשה לקבל את מס' הטלפון בבית החולים כדי לברר במה העניין ודווח בכתב על מה שקרה גם להנהלת בית החולים. למחרת הגעתי למפגש מצוידת בהתחייבות ובקבלה נאמר לי שמישהו מחק את השם מרשימת המוזמנים והופניתי לרופא עצמו לבירור העניין. מעל דלתו הייתה תלויה רשימת מוזמנים ובין הרשומים הופיע גם שמי ושאלתי את האחות שלו למה מחקו את שמי ואחרי בירור מול הרופא חזרה אליי ואמרה שהרופא אמר לה שמוכן לקבל אותי אך לא לנתח אותי ולא נימקה מדוע וביקשתי לכוון אותי למשרדי ההנהלה. בפנייה להנהלה הופניתי לדוברת בית החולים שגם אישרה את קבלת פנייתי מיום לפני ובשיחה שהתנהלה יחד עם סגל מנהל בית החולים דווח לי שהרופא טען להצדקת ביטול התורים שקופת החולים לא אישרה לי את הניתוח וכי אין בידי כל טופס 17 והוצאתי גם העתק מהאישור וגם את טופס ההתחייבות . סגן מנהל בית החולים יצא החוצה ובשיחה עם הרופא נשמע צועק וזועם על ניסיון ההטעיה . לשיחה הצטרף מנהל בית החולים שנשמע מחייב את הרופא במתן מלוא הטיפול הנדרש לביצוע הניתוח תוך שאף אמר לו שאין לו כל בעיה לעזוב את תפקידו אם הוא רוצה. בחזרה אליי, הודיעו כי הרופא יקבל וייתן את מלוא הטיפול הנדרש תוך שהזהירו מפנו כעס כלפיי עכב התלונה שלי נגדו ופנייתי להנהלה. בחזרה לרופא , קיבלתי הסבר לגבי הניתוח ובמקום לבצע את הניתוח בשיטה החדשה ע"י 2 צלקות הודיע הרופא כי יבצע את הניתוח ב-3 צלקות וכששאלתי מדוע ענה כי בבית חולים הוא מבצע ניתוח ב-3 צלקות ז"א שלו באתי אליו באופן פרטי הוא היה עושה לי את הניתוח ב-2 צלקות וזה כביכול המחיר שאשלם על כך שלא עשיתי את הניתוח אצלו באופן פרטי ועל כך שהתלוננתי עליו להנהלה. הרופא גם הוסיף שהוא בכלל לא רצה לנתח אותי וכי הוא עושה זאת רק משום שההנהלה כפתה עליו את ביצועו וכל זאת משום שלא יכולתי לבצע את הניתוח אצלו באופן פרטי כי התברר שלקופה אין כל הסדר אתו!! הגישה ודבריו של הרופא גרמו לי לתסכול, חוסר אונים ולכעס פנימי שבא לידי ביטוי בבדיקת לחץ הדם שעשה ולמרות הטיפול התרופתי שנתן לחץ הדם עוד עלה ונאלץ להזמין לי הסעה למיון. במיון לחץ הדם עוד עלה ואחרי עוד טיפול תרופתי ומס' שעות של השגחה שוחררתי הביתה. כעבור כ-3 ימים הודעתי על דחיית הניתוח בשל מצב בריאותי וביקשתי במקביל לקבוע גם מועד חדש לניתוח והרופא מסרב לקביעת מועד חדש לניתוח. יצוין, שמדובר בבית חולים ציבורי ובניתוח שאושר בשל מצב בריאותי. מנהל היחידה לכירורגיה פלסטיק הוא כאמור רופא בכיר לניתוחים פלסטיים שהתנהגותו נבעה ממניעים אישיים ואינטרסטיים תוך פגיעה בזכויותיי כחולה ללא כל הצדקה . מבקשת לדעת מה אחריות הקופה ומה אחריות בית החולים כלפיי ואודה על התייחסותך למקרה. בברכה אלה.

צחי גרוסמן

אלה, שלום. סיפור מקומם שמצדיק, בעיניי, פנייה לנציב תלונות הציבור במשרד הבריאות. בלא קשר, אני ממליץ בחום שלא להתנתח אצל רופא שעברת מולו מסכת שכזו. מצאי רופא אחר, עברי את הניתוח ולאחר מכן, בדעה שקולה ובנחת, חשבי האם את מעוניינית להשקיע כספים בהגשת תביעה בנדון. על פניו, עילת תביעה קיימת גם קיימת. השאלה תהיה האם הפיצוי שתוכלי לקבל שקול אל מול העלויות שבדרך.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים