לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
עירית

האם בתי נפגעה כתוצאה מרשלנות רפואית של המכון להתפתחות הילד של קופ"ח והאם יש כאן עילה לתביעה.

נושא: האם יש רשלנות רפואית של התפתחות הילד ועילה לתביעה. בתי, כיום בת 4, נולדה בנובמבר 2010. מגיל 4 חודשים ועד גיל 1.7 טופלה בהיפוטוניה באמצעות פיזיותרפיה. בגיל שנתיים החלה טיפול של קלינאית תקשורת במכון, לאחר שאובחנה עם דיספרקציה. מגיל 3.8 מטופלת אצל קלינאית תקשורת מטעם הקופה, בתוך המכון ובזה מספר חודשים מחוצה לו. לאורך כל התקופה הייתה במעקב רפואי התפתחותי, שציין את מגבלותיה בתחומים שונים, אך לא כלל המלצות לטיפולים. מגיל 10 חודשים ועד גיל 3.8, שהתה 3 שנים במעון מפוקח, בתינוקייה, פעוטון ובגנון בסוף השנה שבין הפעוטון לגנון, לאחר שבתי החלה להראות סימני עיכוב התפתחותי, דנו בבתי כל הגורמים המטפלים (למעט הרופאה שלא הגיעה), כולל מהתפתחות הילד, והחליטו שהיא תישאר שנה נוספת במעון. למותר לציין שלקראת אותו דיון היא לא עברה שום אבחון פסיכולוגי שיאבחן את הצרכים החינוכיים שלה לגיל 3. אני הוזמנתי לסיום הדיון ושמיעת המסקנות בלבד וטענתי שלפי הנתונים שלה עליה להיכנס לגן טיפולי כבר בגיל 2.10. דעתי לא התקבלה, כשבאותה תקופה לא הייתי בכלל מודעת לזכויותיי, גם בשל מצבי הבריאותי. לטענת הגורמים המטפלים בהתפתחות הילד, היא הייתה יכולה להיכנס רק בגיל 3, וכיום ידוע לי שהטענה אינה נכונה. בין גיל 1.7 ל-3.7, היא לא קיבלה כלל טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. רק בגיל 3.6, לקראת סוף הגנון, כשכבר היה ברור שבתי מעוכבת מבחינה התפתחותית (הועלה חשד לדיספרקציה), ולקראת ועדת ההשמה, נעשה לה אבחון פסיכולוגי, אבחון של מרפאה בעיסוק ואבחון פיזיותרפיסטי. בשני האחרונים נקבע כי עליה לקבל טיפולים מסובסדים. במישור של קלינאות התקשורת: קלינאית התקשורת המליצה כבר בתחילת שנת הלימודים בגנון על השמה בגן עיכוב התפתחותי. ממה שידוע לי כיום, ועדת החריגים הייתה דנה בבקשה כזו, אילו הוצגה. כמו כן ההמלצה כללה 2 טיפולים בשבוע לכל השנה, כשבפועל היא קיבלה אותם רק ל-3 חודשים. כיום היא לומדת בגן עיכוב התפתחותי והתקדמותה משביעת רצון. לדעתי מדובר בהזנחה של הקופה ובחוסר מודעות שלי, שנבע, בין היתר, מבעיותיי הבריאותיות כאשר הקופה ניצלה זאת, כדי לחסוך בטיפולים. לאור הנתונים האלה, שאלתי: לאור הפסד השנה וההימנעות ממתן הטיפולים, האם יש לי עילה לתביעה משפטית מקופ"ח? האם כן – במה תביעה כזו כרוכה? תודה

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום רשלנות רפואית בקופות ובתי חולים