החלקתי באולם קולנוע ונפגעתי בברך - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 11:24, 11 במרץ 2013

  שלשום הלכתי לקולנוע ומכיוון שאיחרתי קצת לסרט באולם האורות היו כבר כבויים ובקושי ראיתי משהו. לא שמתי לב והחלקתי על משהו שהיה מרוח על הרצפה מההחלקה נפגעתי קצת בברך ועיקמתי קצת הרגל. האם בית הקלנוע צריך לפצות על זה?

  השב
 • 14:21, 11 במרץ 2013

  לימור שלום,
  בית הקולנוע אחראי על שלומם של הבאים בשעריו וקיימות עליו חובות כלפי מבקריו כגון ניקיון רצפת הקולנוע והסרת מכשולים היכולים לגרום להחלקה ולפגיעה כפי שתיארת. לאור האמור נראה כי יש מקום להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום ולפנות לבית הקולנוע בעניין. החלמה מהירה.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם