החלקה בקניון - את מי תובעים? - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • אביעד

  נשלח ע"יאביעד 14:51, 2 ביוני 2016

  בשבת האחרונה הלכנו כל המשפחה לבאולינג בקניון. לאחר סיום הבילוי המשותף החלקתי באחת הקומות והשתטחתי על הרצפה. נשברו לי 2 שיניים ונקעתי קרסול רגל ימין. שאלותיי ממנהל הפורום הנכבד: 1. את מי תובעים? 2. מה סדר גודל של פיצויים בסוג כזה של תאונה? 3. בד"כ כמה זמן לוקח לקבל את הפיצוי המוסכם? תודה מראש אביעד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חוסאם מארון

  עו"ד חוסאם מארון,מנהל הפורום

  14:59, 2 ביוני 2016

  היי אביעד,

  לצורך מתן תשובה יש לבחון מספר דברים:
  1. ראשית, ממה נבעה ההחלקה? האם היה כתם שמן/מים על הרצפה או שמא מדובר במפגע אחר? כדי להטיל רשלנות על הקניון יש להוכיח שהיה באותה עת מפגע שגרם להחלקה.
  2. הגוף שיש לתבוע אותו במקרה שלך הוא בעל המקרקעין/המחזיק בהן, דהיינו הקניון עצמו.
  3. כדי לענות על שאלת הנזק, צריך לראות את המסמכים הרפואיים, וזאת כדי לקבוע אם נותרה נכות בעקבות התאונה או לא. מכאן, ולאחר בחינת הנזק אפשר להעריך את סכום הפיצוי.
  4. תביעה כזו (ככל שיש מקום לנהל אותה) אורכת מספר חודשים כתלות בנזק ובקושי להוכיח את הרשלנות של הקניון.

  בברכה,
  עו"ד מארון
  מנהל הפורום

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם