ניקיון בחדר מדרגות בבניין - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • אושי

  נשלח ע"יאושי 12:04, 19 במרץ 2013

  יום שישי האחרון בזמן שהמנקה של הבניין ניקתה את חדר המדרגות אני ירדתי למטה מהדירה שלי ובגלל שהרצפה הייתה כל כך רטובה ומחליקה עפתי במדרגות למטה. חטפתי מכה בעצם הזנב ובגב. עד עכשיו אני סובל מכאבים ויש לי סימנים מהנפילה והמכות. האם כדאי לי להגיש תביעה נגד ועד הבניין?

  השב
 • 10:27, 20 במרץ 2013

  אושי שלום,
  נציגות הבית המשותף ( או ועד הבניין כפי שרשמת) היא הגורם האחראי על ניהול הבניין ותחזוקתו. יחד עם זאת יש לבדוק אם תחזוקת הבניין וניקיונו מנוהלים על ידי חברה חיצונית ( קיימות חברות רבות המספקות שירותי ניהול ותחזוקה לבניינים משותפים) וכן יש לבדוק אם עובדת הניקיון הינה עובדת של חברת ניקיון או שמא עובדת עצמאית. לבירור שאלות אלה יש לפנות לנציגות הבניין. בכל הנוגע לשאלת האחריות והרשלנות יש לבדוק את הנסיבות לאשורן, לברר אם הוצבו שלטי אזהרה המתריעים מפני סכנת החלקה וכו'.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם