החלקתי ושברתי את היד במלתחות של הבריכה - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • נורית

  נשלח ע"ינורית 11:18, 19 ביולי 2016

  החלקתי במלתחות של הבריכה ושברתי את היד אני מגובסת ל שלושה שבועות הקרובים לפחות האם מגיע לי לקבל פיצוי כספי מהנהלת הבריכה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד חוסאם מארון

  עו"ד חוסאם מארון,מנהל הפורום

  14:53, 28 ביולי 2016

  נורית שלום, לצורך מתן תשובה מקצועית נדרשים יותר פרטים על סיבות הנפילה וההחלקה שלך.

  כעיקרון, לא כל החלקה ונפילה במקום ציבורי מקנה פיצוי, ונדרשת לכך, כתנאי הכרחי, רשלנות שגרמה לתאונה.
  הרשלנות יכולה להיות בדמות מפגע (גם רצפה רטובה יכולה להיות במקרים מסוימים מפגע) או מחדל שגרם לנפילה (העדר אמצעים למניעת החלקה וכו').

  כאמור, לצורך מתן תשובה מקיפה אצטרך להביו יותר את נסיבות הנפילה והיכן בדיוק היא התרחשה.

  בברכה,
  עו"ד מארון

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם