החלקה על רצפה רטובה אחרי הגשם - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • עודד

  נשלח ע"יעודד 09:44, 22 באפריל 2013

  שלום אבי אשר הינו נכה החליק על מרצפות רטובות מלאחר שירד גשם כתוצאה מהחלקה הוא נפל וקיבל מכה חזקגה בראש אושפז וכיום סובל מכאבי ראש עזים האם יש לו קייס לתביעה כנגד העירייה תודה

  השב
 • 13:49, 22 באפריל 2013

  עודד שלום רב,

  מהודעתך אני מסיק שהתאונה התרחשה בשטח ציבורי.

  ככלל, עילת תביעה כנגד הרשות המקומית לא יכולה להתבסס רק על כך שהמרצפות היו רטובות ממי גשמים, שכן לצורך ביסוס עילת התביעה, יש צורך להוכיח התרשלות של העירייה שהתבטאה בין היתר ביכולת לצפות את התרחשות התאונה כפי שאירעה. לפיכך, אם מדובר במרצפה שבורה או מחליקה במיוחד שהפכה למסוכנת יותר בשל מי הגשמים, אז ניתן בהחלט לשקול הגשת תביעה בנדון.

  מכל מקום הייתי מציע לך לפנות לייעוץ על ידי עו"ד המתמחה בתחום הנזיקין.

  איחולי החלמה מהירה לאביך!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם