זכוכיות שבורות על המדרכה פצעו אותי - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 11:31, 3 ביוני 2013

  שלום מס' מטרים מהבניין שבו אני גרה יש מס' פחי אשפה גדולים ששם אני זורקת את הזבל. משום מה יש שם לפעמים שברים של זכוכיות על הרצפה. לפני שבועיים בערך ירדתי לזרוק את הזבל עם כפכפים ובגלל שמעדתי נכנסה לי חתיכת זכוכית לכף רגל. ירד לי מלא דם והצלחתי להוציא את החתיכה אבל הכאב לא עבר. חבשתי את הרגל ובגלל שהכאב לא עבר וכאב לי לעמוד על הרגל צלעתי. יום אחרי זה הלכתי לרופא והוא נתן לי משחה כדי להקל על הכאב. מי אחראי על הניקיון שבאיזור הפחים אצלנו, העירייה? הפחים שייכים ל-4 בניינים.

  השב
 • 16:41, 4 ביוני 2013

  לירון שלום,

  בדרך כלל, חדרי אשפה נכללים ברכוש המשותף של הבניין ועל כן האחריות להחזקתם במצב תקין מוטלת על ועד הבית, קרי על כלל דיירי הבניין.

  בהתאם לנסיבות המקרה, ניתן לבדוק עם ועד הבית האם הבניין מבוטח בביטוח חבויות צד ג' ולפעול בערוץ של הגשת תביעה נזיקית.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם