רשלנות רשות ציבורית - לא הייתה מספיק תאורה בגן הציבורי - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 16:26, 4 ביוני 2013

  נפלתי בגן ציבורי בשעות אחר הצהריים המאוחרות כשהתחיל להחשיך, לא היתה מספיק תאורה ולצערי גם שכחתי מההלם לצלם את המקום. בינתיים באו מהעירייה ותיקנו את השקע במדרכה. האם זה פועל לרעתי?

  השב
 • 16:45, 4 ביוני 2013

  שלום רונן,

  אכן מוטב היה לו צילמת את המפגע במדרכה קודם לתיקונו על ידי העירייה, אולם נתון זה כשלעצמו לא נועל בפניך את האפשרות להגיש תביעה נזיקית, שכן רישומי העירייה מצביעים, מן הסתם, על תיקון שבוצע במקום הנפילה.

  אציע לך לצלם את המפגע, למרות שתוקן, ולפנות לעו"ד המתמחה בתחום הנזיקין לצורך קידום העניין.

  בהצלחה!

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם