החלקה על דשא רטוב לאחר שלא היה שילוט - פורום נפילות ופגיעות בשטח ציבורי

שאלה חדשה
 • שני

  נשלח ע"ישני 10:00, 5 ביוני 2013

  שלום רב, לפני מספר ימים אמא שלי החליקה בירידה בדשא לכיוון חוף הים, הדשא היה רטוב ולא הופיע כל שלט בגין חשש להחלקה או לרטיבות הדשא, כמוכן, לא היו סורגים או כל דבר המתריע בפני המטיילים על רטיבות הדשא והחשש שקיים להחלקה. אמי כעת ישנם 2 שברים ברגלה ועברה ניתוח, הזמן המוערך להחלמה הינו חודשיים. האם ניתן למיטב ידיעתכם להגיש תביעה כנגד העירייה?

  השב
 • 11:33, 10 ביוני 2013

  שלום שני,

  מהנסיבות המתוארות בשאלתך, נראה לי כי אין מקום להגשת תביעה כנגד הרשות המקומית. דשא רטוב לאחר השקיה, אינו מהווה סיכון חריג, שבגינו מוטלת אחריות נזיקית בד"כ ועל כן, ככל שלא היה גורם נוסף שגרם לנפילה, הייתי נמנע מהגשת תביעה.

  עם זאת, את יכולה לבדוק את האפשרות להגשת תביעה לדמי תאונה מהמוסד לביטוח לאומי עבור תקופת אי הכושר הארוכה.

  איחולי החלמה מהירה לאמך.

  תגובה

מי מאיתנו לא מכיר אדם שנפגע לאחר שנפל בשטח ציבורי. שטח ציבורי הוא כזה שאינו מצוי בבעלות פרטית ונמצא באחריות רשות מקומית או כל גוף ציבורי אחר.
נפילות בשטח ציבורי יכולות להתרחש בכל מקום - ברחוב, קניון, גן משחקים, חוף הים וכו', ולעיתים עלולות לגרום לנזק גופני בעל השלכות של ממש.
בד"כ ניתן לקשור את אותן תאונות לאחראי או בעל השליטה באותם מקומות, כאשר במקרים רבים, הגורם הנתבע הוא הרשות המוניציפלית, שעליה מוטלת האחריות מכוח פקודת העיריות לשמור ולתחזק את השטחים הפתוחים שבאחריותה במצב סביר ובטוח.
פורום זה ידון בשאלת ובמידת האחריות המוטלת על הגופים האחראים על השטחים הציבוריים ובזכאותם של נפגעים בשטחים ציבוריים בקבלת פיצוי מגופים אלה. 
אתם מוזמנים להפנות לפורום זה שאלות הקשורות לנפילות בשטחים ציבוריים ונזקים אשר נגרמים בעקבותיהם ואנו נשיב לשאלותיכם וננסה לייעץ לכם ולסייע באשר לפתרון המתאים לכל מקרה ומקרה לצורך מיצוי מלוא זכויותיכם